ДЕНЬ ЗЕМЛІ

Природа! З дитячих років ми звикаємо до її чарівної краси, любимо бувати в лісах, милуватися красою безмежних просторів України. Традиційно, кожного року 22 квітня вся планета святкує День Землі. Цей день вважається символічним оберегом нашого спільного дому, нашої планети.

Учні 4 класу Мигіївської школи разом з класоводом Наумук Ольгою Вікторівною в рамках тижня екології природи та людини «Серце землі у наших долонях» підготували та провели загальношкільну лінійку. Четвертокласники розповіли про історію свята, яке починається у далекому 1872 році, коли Джон Стерлінг Мортон ініціював обрати щорічний день, який буде повністю присвячений насадженню озеленення планети, його ідея припала до душі переважній більшості мешканців штату.

Через десять років у 1882 році уряд Небраска оголосив 22 квітня Днем Дерева, а ще через майже 100 років, у 1970 році цей день було перейменовано на День Землі і його почали відзначати по всій території Сполучених Штатів Америки. Того ж дня в Нью-Йорку (США) учні шкіл та університетів разом із викладачами вперше провели святкування державного свята – Дня Землі, вони пропонували перехожим людям ознайомитись із ситуацією, щодо стану екології та вживати заходів з метою подолання цих проблем та усім разом приділити увагу насадженню нових дерев та озелененню навколишнього світу. Акція не пройшла непоміченою і наступного року у Сполучених Штатах Америки було засноване державне агентство, завдання якого було охорона навколишнього середовища. У 1990 році це свято стало Міжнародним. Тоді неймовірна кількість клаптиків тканини на яких були написи та малюночки, було пронесено по планеті, потім з них створили прапор Землі, який мав площу 660 квадратних метрів та символізував прагнення всіх людей до збереження майбутнього планети. Тоді і з’явилась ідея у охоронців природи зі Стенфордського університету назвати цей час 90-тих років «Десятиліттям навколишнього середовища». Ідея прийшлась до душі більше 120 країнам світу, а сорок з них вирішили спільними зусиллями провести акцію з метою збереження біологічного різноманіття.

Саме того року інформація про свято Дня Землі дійшла і до України, і вже у 1992 році ми стали відзначати цей день, як день захисту природного середовища та день заходів, щодо залучення населення до подолання екологічних проблем. Саме цього дня мешканці Землі можуть допомогти рідній планеті шляхом наведення порядку в оточуючому середовищі, утилізації сміття та висадженню нових насаджень, а найголовніше всього на один день замінити звичний салон автомобіля на більш корисний вид транспорту, наприклад велосипед.

Різні країни святкують цей день відповідно до своїх традицій, в деяких можна почути на День Землі Дзвін Миру, який закликає людей захистити мир на планеті та зберегти красу нашого спільного дому. Також зазначають, що цей дзвін – це символ миру, спокійного життя та солідарності і дружби народів. А в іншому розумінні – це можливість закликати людей до дії з метою збереження життя на Землі! На Дзвоні Миру є напис, який говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».

Кiлькiсть переглядiв: 425

Коментарi