Наш земляк Олександр Терещенко – герой

Щирим і хвилюючим було спілкування учнів Мигіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів із воїном-земляком, випускником школи Олександром Терещенком. Під час зустрічі, яка відбулася 15 серпня 2015 року, ніхто не залишився байдужим до розповіді учасника АТО про страшні події, які довелося пережити солдатові.
Сашко народився в селі Мигія. Його мама, Зінаїда Іванівна, працювала вчителем. За фахом Олександр також вчитель історії. Працював у Миколаєві журналістом преси і телебачення, але війна внесла свої жорсткі корективи, і у нього з’явилась ще одна спеціальність – гранатометник. В армію пішов добровольцем 31 липня 2014 року, одним із перших потрапив у 79-ту аеромобільну бригаду. Миколаївські десантники брали участь в обороні Донецького аеропорту. Під час одного зі штурмів в укриття за невеликою барикадою потрапила наступальна граната. Сашко розвернувся і побачив її у себе під ногами. Він схопив гранату і викинув її подалі, щоб врятувати трьох молодих хлопців, але не вистачило якоїсь секунди, і, …. вона вибухнула у Сашка в руці. Права рука була відірвана вище ліктя, пошкоджена ліва кисть і серйозно постраждало праве око. Завдяки оперативній допомозі хлопців, які залишилися живими і витягли його буквально з під вогню, Олександра вчасно доправили до лікарні Дніпропетровська. На жаль, руки вже врятувати не вдалося, але око успішно прооперували. Зір Саші відновили. Завдяки допомозі волонтерів було зібрано кошти на виготовлення протезів рук.
На початку серпня на ХХХІ сесії Миколаївської обласної ради Олександру Терещенку було особисто вручено Орден «За Мужність» ІІІ ступеня та нагороджено відзнакою «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня.
Під час зустрічі Олександр закликав школярів любити рідну Україну та бути патріотами своєї держави, шанувати своїх батьків, цінувати шкільну дружбу.
Присутні від імені всіх учнів, вчителів та односельчан подякували Олександру Леонтійовичу за героїзм і відвагу та вручили воїну стіннівку «Героям слава!» з автографами та побажаннями.
Безцінний подарунок – прапор 79-ої аеромобільної бригади - Олександр вирішив передати як експонат до краєзнавчого музею рідної школи.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять всіх героїв, які загинули за незалежність України.
В кінці зустрічі Олександр Терещенко висловив сподівання, що найближчим часом війна закінчиться, і в Україну прийде мир та спокій!!!

/Files/images/DSC02322.JPG/Files/images/DSC02324.JPG/Files/images/DSC02325.JPG/Files/images/DSC02327.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 342

Коментарi

  • Вікторія

    2015-08-18 12:20:16

    Українці повинні знати своїх героїв, молодці!...